300% hatásfokkal üzemelő üzembiztos kavitációs kazánt mutatott be Kardos Péter feltaláló.
A bemutatott kazánt egy nyolc kilowattos villanymotor működteti, és az újítás jelentősége abban áll, hogy a kazán háromszor annyi hőenergiát állít elő, mint amennyit a villanymotor elfogyaszt. A kazán egy négyszáz négyzetméteres épület ellátására alkalmas. A kavitáció lényege az, hogy a folyadékokban a nyomás gyors esésekor buborékok keletkeznek, amelyek hőt fejlesztenek. A hasonló amerikai hőfejlesztőkben forgó tárcsa állítja elő a buborékokat, míg a Kardos-féle berendezésben egy csőben képződnek a buborékok, forgó alkatrész nélkül.
A berendezés ára 1,3 millió forint, de ha nagyobb tételben gyárthatnák, az ár a felére csökkenne – állította a feltaláló. A beruházás megtérülésénél számításba kell venni, hogy a gáz ára az utóbbi időben – és várhatóan a jövőben is – gyorsabban emelkedik, mint a villanyáramé.
Ha azt nézzük, hogy egy geotermikus hőszivattyús rendszer kb. ennek a költségnek a két és félszeresébe kerül és nem érünk el csak egy kicsit jobb hatásfokot, akkor ez magga a pertetum mobile. Igazán itt nincs egy új energia belerakva a rendszerbe, mint a geotermikusnál a föld hője, de mégis csak működik.
SOK SIKERT KÍVÁNUNK KARDOS ÚRNAK, hogy a találmányból magyar termék legyen és eljusson az emberekhez!!!
Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:
A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el
Remélem tényleg eljut a fogyasztókhoz, mert nagy szükség lenne rá és remélem azt is, hogy végre egyszer a MAGYAR ÁLLAM nem hagy veszni egy ilyen találmányt.
Délre nêzô nagy üvegfelület, amely télen összegyûjti az alacsonyan mozgó nap melegét, nyáron viszont árnyékolva van. Ennek mennyi a hatásfoka? És a költége? Sem gáz, sem elektró nem kell hozzá. Évezredes találmány a görögöknél, rómaiaknál. Minden technológia jól ismert a 0 enegia igényû házak építésére, csak nem kell építészre bízni a tervezést. Fehér tetô? Mert nem melegszik, mint az állat. Napkollektoros melegvíz? Milliós kütyü nem kell. Lehet, hogy a kütyü mûködik, csak félmegoldás. A 300%-ot viszont felejtsék el.
Kedves Theo!
Bizonyára nagyon jó a napkollektor. Használjuk is.
Persze jó a ló is, de én szeretem az autót is.
Ez a dolog pont nem volt milliós kütyü, mert elérhető lesz ha gyártják majd sorozatban 1 millió alatt.
Szemben egy nyugati geotermikus fűtéssel, ami ennek 3-4 szerese is lehet.
Tisztelettel:
Csaladihazepites.com Ügyfélszolgálata
„…és az újítás jelentősége abban áll, hogy a kazán háromszor annyi hőenergiát állít elő, mint amennyit a villanymotor elfogyaszt…”
Tehát 1 egységnyi energiabefektetéssel 3 egységnyit kapunk, így jön ki a 300% hatásfok. Ha mindez igaz lenne, akkor Nobel-díjat kellene kapnia és nyugodtan kérhetne pár milliárdot érte. Valami nem stimmel vagy a cikkel vagy a találmánnyal, ugyanis van egy olyan alapfogalom fizikában, hogy energiamegmaradás törvénye, mely alapján a hatásfok maximuma 100% lehet és semmivel sem több.
Célszerű lenne tisztázni vagy értelmesen leírni a dolgokat, mert ez így a kész átverésre hasonlít.
Kedves Szkeptikus!
Kérem szíveskedjken utánna nézni a dolgokanak.
Léteznek még ennél jobb hatásfokú dolgok is.
Pl: egy geotermikus hőszivattyú akár 500%-os is lehet. De itt van egy plusz energia, mely be lesz táplálva, az a víz, mely a földből jön és ingyen van.
A feltaláló úr mutatott független mérési eredményeket vagy pedig Önök csak az elhangzottakat írták le szolgaian?
Mi mértünk nemrégiben egy „kavitációs kazánt”. Nos, nem estünk hanyatt a történettől: valamivel kevesebb hő volt elvonható a „kazántól”, mint amennyit beletett áramfelvétellel a villanymotor. Csodák nincsenek.
Azért nagyjából átcsusszant minden hozzászóló fizikából, vagy akad itt olvasni tudó is? A villamos oldalról beletett energia MELLÉ még kellene VALAMI, ami fedezi azt a 200%-nyi többletet, nem? Mi lenne ez? Mivel semmi mást nem kell az elmondások alapján a működés érdekében a rendszerbe tenni, így viccet félretéve egy dolog marad: odabent nukleáris bomlás történik. Minthogy nem szenvedtünk sugárbetegséget a mérés során, illetve a fűtési rendszerből sem fogyott a víz, így ez sem jött be. Kétlem, hogy a newton-i fizikát meghazudtoló találmány született volna, nagyon átb…szás szaga van…
A kavitációs kazán vagy ahogy leánykori nevén nevezik: hidrodinamikus fűtőberendezés a vegyiparban, élelmiszeriparban már jó 80 éve használatban van. Nem új találmány és nem is magyar. A fenti találmányról csak annyit mondanék, hogy a Műegyetem Energetika Tanszékének pincéje tele van ilyen és ehhez hasonló perpeetum mobile-kkel, amiket önjelölt feltalálók (téesz nyugdíjas villanyszerelők és géplakatosok) hordtak oda bizonygatva a termodinamika főtételének megdöntését.
Az interneten utánanézve döbbenten tapasztaltam, hogy ez az egész kavitációs kazán hisztéria – ami egy hatalmas átverés – ilyen méreteket öltött. S ami még aggasztóbb, hogy KÖZPÉNZBŐL vállalkozásokat támogatunk ennek gyártására, intézményesített szélhámosság keretei között. Ha ezeket a forrásokat valóban tudományos kutatás-fejlesztési programokba invesztálnánk, talán már nem itt tartanánk…