Nyílt levél az Ingatlanmagazin részére!

Az Ingatlan.com Magazinjában megjelent egy cikk a könnyűszerkezetes házakról. A cikket elfogultan, minden szakmaiságot nélkülözve írta meg a szakértő. Renegeteg ember keresett meg bennünket a mai napon, hogy ez a cikk erősen elgondolkodtatja őket a döntéshozatalban. Ezzel az újságírói magatartással a cikk alkalmas a hitelrontásra.

Az alábbi nyílt levelet tesszük közzé a Magyar Könnyűszerkezetes Házépítő cégek nevélben.

Tisztelt Ingatlan.com Magazin!

Szomorúan tapasztaltuk, hogy oldalukon szakértőnek beállított építész alapvetően megalapozatlan dolgokat ír a könnyűszerkezetes technológiáról, mely közvetlenül alkalmas arra, hogy rontsa a könnyűszerkezetes szakma hitelét!

Sajnos Molnár Henriette a bemutatkozóban is közzé teszi, hogy műemléki és épületfelújítási feladatokon dolgozik, tervezési és megvalósítási szakaszban egyaránt. Tehát nincs szakmai tapasztalata a könnyűszerkezetes témában.

Idézetek a nevezett cikkből:

  • „A könnyűszerkezetes épületek először is nagyon idegenek a kultúránktól, emiatt nem szeretjük őket. „
  • „Az építési költségek csak a tartószerkezetek esetén csökkennek. A tartószerkezetek (alapozás nélkül) a teljes bekerülési költség 20-25 %-át teszik ki, tehát az olcsóság inkább az általánosan gyengébb minőségű anyagokban keresendő.”
  •  „És ez látszik is az épületek megjelenésén.”
  • ” A fűtés a hőszigeteléstől függ, egy jól megépített téglaház fűtése sem drágább.”
  • „A hátrányokat hosszan sorolhatnám.”
  • „Sokat kell leadnunk komfortunkból, ha egy ilyen épületet választunk.”
  • „A térelhatároló szerkezetekben megszakítás nélküli párazáró fólia van, ezáltal a falak nem tudják a párát pufferelni. (Ha van a falakon keresztül történő páraszellőzés, akkor benti meleg, párás levegőből – jellemzően télen – a pára beszívódik a falakba, a külső oldalon elpárolog. Nyáron ugyanez a kis párolgás hűti a falakat, kellemesebb belső klímát teremt. Ez a folyamat nem működik a könnyűszerkezetes házak esetén.) Ráadásul a külső falak hőtehetetlensége nagyon kicsi, nyáron gyorsan felmelegszik, télen gyorsan kihül a ház.”
  •  „A könnyű szerkezetek nagyon mozognak, rezonálnak a külső rezgésektől (pl. utcai gépkocsi forgalom).”
  • „A forgalmazók hosszú élettartamúnak hirdetik, de valójában a magas karbantartási költségek miatt inkább hagyják őket a tulajdonosok pusztulni és hamar tönkremennek.”

Gyakorlatilag az összes kijelentés téves és valótlan elfogult következtetés.

A www.kp.hu hozzászólt az Önök cikkéhez, de ezt a moderátorok eltávolították!

Ezért itt tesszük közzé felhívásunkat, mely nem mi, hanem az egész könnyűszerkezetes szakma véleménye is egyben.

Megkérjük az Ingatlanmagazin.com oldalt, hogy vonja vissza a szakértő a válaszait, mert ebben a témában nem jártas, mellyel félre vezetheti a jóhiszemű, kíváncsi, érdeklődőket! Az itt leírtakkal elköveti a hitelrontást, hisz általánosítva ír le, ténynek látszó dolgokat.

Ezenkívűl szeretnénk, ha egy valóban hozzáértő szakembert megbíznának egy hiteles cikk megírására, melyhez nagyon szívesen biztosítunk olyan könnyűszerkezetes készházakat, melyek épülőfélben vannak, vagy már beköltöztek a tulajdonosaik. Természetesen lehetőséget biztosítunk a bent lakókkal riportot készíteni, a keletkezett rezsiszámlákat ellenőrizni, illetve  a szükséges méréseket is el lehet végezni.

Kárpáti József a Makész Elnöke nyitott arra, hogy a témában szakmailag jártas szakértőket biztosítson a hiteles adatok szolgáltatására.

Tisztelettel:

Nagy Sándor
A Magyar Könnyűszerkezetes házakat építő cégek nevében

Ez egy könnyűszerkezetes családi ház. Önök szerint ez látszik rajta negatívan???


Keresse a "Kp Sales House Kft" ügyfélreferenseit az alábbi elérhetőségeken:

A telefonszámok csak hétköznap 8-17 óráig, szombaton 9-13 óráig érhetőek el


 

2 hozzászólás

  1. Vak vezet világtalant. Az építészek mûvészkednek, és megtagadják a tudományt. Az építési vállalkozók profitálnak, és szintén nem alkalmazzák a tudományt. Meg kell nézni a közüzemi számlákat. Még jobb, ha megnézzük, mely égtáj felé tájolják az ablakokat. Ablakok északon kihûtik a házat. Ablakok nyugaton tûlfûtik. Ablakok délen árnyékolás nélkül túlfûtik. Keleten hôveszteséget okoznak. Az ön tervezôje ezeket az alapokat hogyan vette figyelembe? Ez csak a kezdet, de a legtöbb háznál már ez is el van baltázva. A falszerkezetekrôl nem is érdemes vitatkozni. Ja, hogy Ön vacak telket vett? Mert az egész településen nincs déli fekvésû telek? Hát akkor pech.

  2. Kedves Theo!
    Jogos, a tájolás igen fontos feladat.
    Ez beleszól az épület energetikai költségébe és a komfortba is egyaránt.
    Erre tervezéskor különös figyelmet kell fordítani.
    Tisztelettel:
    Csaladihazepites.com Ügyfélszolgálata

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .