A Prokoncept építési rendszer Magyarországon aránylag egy új technológiának tekinthető.
A könnyűszerkezetes építkezés mellett ez a technológia az, mely külön hozzáadott hőszigetelés nélkül is túlteljesíti az érvényben lévő összes Európai hőtechnikai szabványt, sőt passzívház is kivitelezhető belőle.
Az igazán jó hír az, hogy nem csak a jelenlegi jogszabályokat teljesíti túl, hiszen a 2020-ban életbelépő hőtechnikai szabványokat is felülmúlja.
Gyors, tiszta, átlátható masszív építési rendszer.
A Prokoncept építőelemek alapanyaga a Neopor – a polisztirolszármazékok legkorszerűbb terméke – gyakorlatilag egy hőszigetelt zsalu tégla, melyet betonnal öntenek ki. Sokan azt szokták mondani, hogy ez olyan mint egy lego. De igaz a megállapítás.
A szürke elemek Neoporból készülnek, mely a német BASF fejlesztése, a benne lévő grafitszemcsék „hőtükörként” viselkednek, emiatt 30%-kal jobb hőszigetelése van az általában ismert fehér polisztiroloknál.
Az elkészült Prokoncept családi házak egy kívül-belül szigetelt, masszív szerkezetet adnak.
A ProKoncept rendszerében fal, födém és tetőelemek is megtalálhatóak.
A hagyományos építőanyagokkal szemben összehasonlíthatóan jobb a Prokoncept házak hőszigetelése.
Egy anyag hőátbocsátási tulajdonságát az úgynevezett U-értékkel, a hőátbocsátási tényezővel jellemezzük (W/m2K). Ez elárulja, hogy mennyi hőenergia szökik el egy építőelemen keresztül, ha a hőmérsékletkülönbség 1 fok. Minél kisebb az U-érték, annál jobb a szigetelés és annál jobban takarékoskodhatunk az energiával.
A ProKoncept Classic falazatunk „U” értéke önmagában 0,24 W/m2K. Ez körülbelül kétszer jobb szigetelő, mint egy 30 cm-es téglafal vakolattal ellátva.
A legjobban szigetelő ProKoncept elemünk 0,11 W/m2K szigetelési értékkel rendelkezik. Ez 4x jobb a megszokott tégla szigeteléséhez képest. Gyakorlatilag passzív házak alapanyaga.
ProKoncept építési rendszerből építhető nyaraló, családi ház mozgáskorlátozottak számára, többszintes társasház, irodaház, orvosi rendelő, ipari létesítmény, csarnok.
A ProKoncept rendszerelemek együttes alkalmazásával kizárt a hőhídképződés. Hőhídnak az eltérő szigetelőképességű felületek találkozásánál kialakuló helyeket nevezzük. A hőhidas pontokon a hőenergia gyorsabban távozik a fal többi részéhez képest, ezért ott a pára ki tud csapódni, ezért a hőhidas helyeken a fal átnedvesedik, a vakolat tönkremegy és penészes lesz. A hagyományos építőiparban a téglafalak-betonkoszorúk találkozása adja a hőhidak jelentős részét. Ebben a technológiában a koszorúelem és a falelemek is ugyanabból az anyagból van, így nincs szigetelésbeli különbség.
A rendszer a magasépítészet minden olyan területén alkalmazható, ahol fontos a hőszigetelés, a maximális beépíthetőség kihasználása – falazatunk mindössze 25 cm vastag – és a lehető legnagyobb energiatakarékosság: fűtött-hűtött lakóépületeknél, pincéknél, irodaépületeknél, iskoláknál, óvodáknál, szállodáknál, kórházaknál, fürdőknél és uszodáknál, légkondicionált iparépületeknél, raktár- és termelőcsarnokoknál stb.
Prokoncept házak kivitelezését cégünk egész Európa területén vállalja.
Magyarországi áraink egységesek az egész ország területén.